PL
Blog

Paradontoza a zastosowanie Terapii Vectorowej

Choroby tkanek przyzębia, zwane także paradontozą, to głównie stany zapalane o podłożu bakteryjnym. Rozwijają się one przede wszystkim na skutek braku odpowiedniej higieny jamy ustnej oraz nagromadzenia się na zębach płytki bakteryjnej.

Innowacyjnym rozwiązaniem z zakresu profilaktyki i leczenia paradontozy jest urządzenie Vector Paro Pro niemieckiej firmy Dürr Dental, które posiadamy w Beauty Dental Clinic.

Urządzenie to jest wyposażone w dwie końcówki robocze, umożliwiające przeprowadzenie ultradźwiękowego skalingu oraz czyszczenia głębokich kieszonek przyzębnych w sposób znacznie mniej inwazyjny niż metody tradycyjne.

Wskazaniami do zabiegu systemem Vector są:

  • wszystkie stadia zapalenia przyzębia (paradontozy)
  • zabieg podtrzymujące po zakończonym leczeniu przyzębia
  • profilaktyka i leczenie stanów zapalnych wokół implantów oraz koron i mostów porcelanowych

 

Trwający ok. 1-1,5 godziny zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie powoduje żadnych uszkodzeń dziąsła, kieszonek zębowych, szkliwa ani cementu korzeniowego. W trakcie trwania procedury do końcówek roboczych urządzenia podawana jest zawiesina fluidu polerującego, wzmacnianego przez bardzo drobne cząsteczki hydroksyapatytu, co powoduje całkowite usunięcie przylegającej szkodliwej płytki bakteryjnej. Powierzchnia korzenia zostaje wypolerowana, co czyni ją mniej podatną na ponowne przyleganie płytki i pozwala na tworzenie się nowego, zdrowego przyczepu dziąsła wokół zębów.

Zalety i korzyści terapii vectorowej:


– precyzyjne usunięcie płytki i złogów
– skuteczność w miejscach trudno dostępnych anatomicznie
– brak aerozolu i bólu, dzięki eliminacji drgań
– zachowanie przyczepu łącznotkankowego w najwyższym stopniu
– specjalny zestaw tipów do leczenia periimplantitis i okresowej higienizacji implantów
– bioaktywność i redukcja nadwrażliwości – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia, czyni ząb bardziej odpornym na procesy demi

Copyright © 2022 by Beauty Dental Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Implico