PL
Zabiegi wykonywane w naszych gabinetach

Leczenie dziąseł i przyzębia (periodontologia)

Leczenie dziąseł i przyzębia (periodontologia)

Specjaliści Beauty Dental Clinic zajmują się nie tylko leczeniem samych zębów ale również tkanek które go otaczają. W zakresie leczenia periodontologicznego wykonujemy płukanie kieszeni dziąsłowych z wykorzystaniem leku, kiretaże, aplikacje leków stomatologicznych bezpośrednio na zmiany błony śluzowej jamy ustnej.

Nasi lekarze stosują również zaawansowane metody leczenia przyzębia takie jak plastykę dziąsła oraz regenerację kości poprzez zastosowanie preparatu kościotwórczego.

W naszym gabinecie leczymy również periimplantitis czyli zapalenie tkanek wokół implantu. W efekcie postępującego procesu zapalnego może dojść nawet do utraty wszczepu, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie schorzenia i jak najszybsze wdrożenie leczenia.

NOWOŚĆ

Zastosowanie fibryny (osocza) bogatopłytkowego w leczeniu chorób dziąseł i przyzębia. Zabieg ten przyspiesza gojenie i regenerację dziąseł i przyzębia.

Kiretaż to zabieg związany z chorobami przyzębia. Polega na oczyszczaniu kieszonek przyzębnych z kamienia nazębnego. Przeprowadza się dwa rodzaje: kiretaż otwarty lub zamknięty, zależy to od tego jak głębokie są kieszonki przyzębne.

Kiretaż otwarty polega na oczyszczeniu korzeniw przypadku bardzo głębokich kieszeni. Jest to zabieg bardziej inwazyjny i wiąże się z przecięciem, odsunięciem dziąsła oraz powierzchni korzeni. Następnie podczas zabiegu kiretażu otwartego stomatolog przystępuje do wyczyszczenia kieszonek trzyzębnych z kamienia nazębnego. Po zakończeniu oczyszczania, usunięciu kamienia nazębnego oraz wygładzeniu powierzchni korzenia, odsłonięte dziąsła zamyka się szwami.

 

Kiretaż otwarty wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki całkowitemu odsłonięciu kieszeni stomatolog zyskuje swobodny dostęp do korzenia zęba oraz otaczającej go kości. Jeżeli stan zapalny był bardzo silny i doszło do ubytków kostnych, stomatolog uzupełnia je przy pomocy materiału kościozastępczego.

 

Kiretaż zamknięty jest zabiegiem periodontologicznym polegającym na oczyszczeniu korzenia zęba poniżej linii dziąseł z wszelkich zanieczyszczeń i czynników zapalnych. Zabieg w znacznym stopniu pomaga przy leczeniu zapaleń przyzębia i paradontozy.

Kiretaż przeprowadza się w przypadku występowania patologicznych kieszonek przyzębnych, których głębokość nie przekracza 5 milimetrów. Kieszonkami stomatolodzy nazywają szczeliny pojawiające się pomiędzy zębem a dziąsłem, w których gromadzą się różne toksyczne substancje, takie jak kamień nazębny, resztki pokarmowe i osad bakteryjny. Dzięki ich usunięciu kieszonka ulega zbliznowaceniu i spłyceniu, pokrywając się zdrowym, świeżym nabłonkiem.


Kiretaż zamknięty w odróżnieniu od kiretażu otwartego wykonuje się bez rozcinania dziąsła. Dentysta najpierw odchyla błonę śluzową i odsłania korzeń zęba, a następnie za pomocą specjalistycznych narzędzi, tzw. kiret, dokładnie oczyszcza jego powierzchnię. Usuwa też nabłonek ze ściany dziąsłowej i dna kieszonki, łącznie z ziarniną (o ile powstała). W zależności od stanu dziąseł czynnościom tym może towarzyszyć mniej lub bardziej nasilone krwawienie.

Warto podkreślić, że zabieg jest zawsze wykonywany w znieczuleniu miejscowym – eliminuje to ból i większość dolegliwości. Po zabiegu dziąsła mogą być przejściowo bolesne, opuchnięte i zaczerwienione – jednak objawy te szybko ustępują.

Wykonanie kiretażu zamkniętego jest zabiegiem czasochłonnym i zazwyczaj podczas jednej wizyty stomatolog jest w stanie oczyścić tylko kilka zębów. Dlatego jeśli zmiany zapalne dotyczą całego łuku zębowego, zabieg jest dzielony na kilka etapów.

 

Copyright © 2022 by Beauty Dental Clinic. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: Implico